Mon - Fri : 09:00 - 17:00
contact@beautycare.com
1800-222-222

Optymalizacja podatkowa

Optymalizacja podatkowa jest legalna. Nie istnieją żadne przepisy, które nakazywałyby podatnikowi wybór najbardziej obciążającego sposobu opodatkowania. Dążenie do zminimalizowania zobowiązań podatkowych jest naturalnym dążeniem przedsiębiorcy, którego celem jest rozwój firmy i ochrona zgromadzonego przez niego kapitału. Warto zauważyć, że optymalizacją podatkową w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej jest już chociażby dokonanie wyboru pomiędzy opodatkowaniem na zasadach ogólnych a podatkiem zryczałtowanym.

Podjęcie decyzji co do jednej bądź drugiej opcji jest całkowicie dozwolone. Tak samo dozwolony jest wybór innych, niekiedy bardziej skomplikowanych rozwiązań skierowanych zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych. Unikanie opodatkowania (czyli optymalizacja podatkowa) to jednak nie to samo, co uchylanie się od opodatkowania wskazane w art. 119a § 1 ustawy z 29.08.1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.).

Różnica jest zasadnicza: żeby uniknąć opodatkowania, szukamy takich rozwiązań w prawie, które pozwolą ustalić jak najniższą stawkę zobowiązania; uchylanie się natomiast polega na zaniechaniu płacenia podatków, mimo że zostały one zgodnie z prawem naliczone. Metody legalnej optymalizacji podatkowej oferowane przez Kancelarię Prawną Skarbiec gwarantują zminimalizowanie lub całkowitą eliminację obciążeń podatkowych. Zapewniają również również wysoki poziom bezpieczeństwa i poufności prowadzonego biznesu. Istnieje wiele metod optymalizacji podatkowej, z których można wskazać dwie zasadnicze kategorie: optymalizacja podatkowa pod polskim prawem oraz międzynarodowe planowanie podatkowe z wykorzystaniem m.in. spółek w rajach podatkowych, fundacji prywatnych i trustów.